briz.if.ua http://www.briz.if.ua БРІЗ http://www.briz.if.ua/logo.gif http://www.briz.if.ua/square_logo.png Uk (c)briz.if.ua Sat, 27 Apr 2024 10:53:03 +0300 RayCMS 0.1 Платформа допомоги врятованим – урядовий сервіс для підтримки постраждалих внаслідок війни http://briz.if.ua/72608.htm http://briz.if.ua/72608.htm Це - єдиний державний онлайн-майданчик з повною інформацією та контактами надавачів допомоги населенню.

Серед них як урядові проєкти, так і ініціативи, створені у партнерстві з громадськими та міжнародними організаціями.

Усі сервіси є перевіреними, конфіденційними та безоплатними.

]]>
Fri, 26 Apr 2024 18:33:00 +0300
Пріоритетні напрями роботи установ соціального захисту обговорили на нараді з керівниками структурних підрозділів з питань соціального захисту населення РВА та виконавчих комітетів міських рад http://briz.if.ua/72607.htm http://briz.if.ua/72607.htm У департаменті соціальної політики облдержадміністрації відбулася нарада з керівниками структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних державних (військових) адміністрацій та виконавчих комітетів міських рад.

У її роботі взяла участь заступниця голови обласної державної (військової) адміністрації Людмила Сірко. Вона наголосила на пріоритетних напрямках роботи установ соціального захисту населення, спрямуванні роботи на покращення обслуговування населення області при наданні соціальної підтримки, соціальних послуг особливо людям з числа внутрішньо переміщених з регіонів ведення активних бойових дій.

Під час наради обговорювалися питання щодо контролю за призначенням соціальних допомог вразливим верствам населення, виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1397 "Деякі питання соціального захисту осіб з інвалідністю".

Також йшлося про визначення потреби в утворенні спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, а також впровадження корекційної роботи з кривдниками.

Мовилося й про оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

За результатами проведеної наради надано відповідні доручення до виконання.

]]>
Fri, 26 Apr 2024 18:32:00 +0300
В Городенці триває семінар-тренінг на тему: «Стратегія агроекономічного розвитку громади. Розвиток навичок опитування зацікавлених сторін та взаємодії у перемовинах» http://briz.if.ua/72606.htm http://briz.if.ua/72606.htm За підтримки проєкту "Німецько-український агрополітичний діалог" з 21 по 26 квітня в Городенківській громаді відбувається семінар-тренінг на тему: "Стратегія агроекономічного розвитку громади. Розвиток навичок опитування зацікавлених сторін та взаємодії у перемовинах".

До складу учасників навчання увійшли представники пілотних громад з 4 областей України - Узинська громада Київської, Іллінецька Вінницької, Лохвицька та Чорнухинська Полтавської, Суворовська Одеської. В свою чергу Прикарпаття представляють фахівці з Заболотівської та Городенківської громад.

До роботи семінару долучилися також і представники департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, які доповіли про роль профільних підрозділів обласної державної адміністрації у сільському розвитку, перспективи та напрями подальшої співпраці і комунікації аграрного департаменту облдержадміністрації з територіальними громадами Івано-Франківщини.

Учасники семінару діляться думками, вивчають комунікативні практики для побудови діалогу, складові успішного процесу вироблення і прийняття рішень за допомогою діалогових інструментів.

Тиждень є насиченим та продуктивним, учасники заходу мають змогу, окрім отримання теоретичних знань, ознайомитись з Городенківською громадою, відвідають провідних агровиробників та виробників крафтової продукції із метою ознайомлення з їх досвідом досягнення успіху.

]]>
Fri, 26 Apr 2024 17:38:00 +0300
У Коломиї відкрили дитячий будинок сімейного типу http://briz.if.ua/72605.htm http://briz.if.ua/72605.htm Умісті Коломия відбулося відкриття дитячого будинку сімейного типу, в якому проживатимуть діти із батьками-вихователями. У заході взяли участь заступниця голови обласної державної (військової) адміністрації Людмила Сірко, в.о. начальника служби у справах дітей ОДА Марія Євчук, голова Коломийської РДА Любомир Глушков, Коломийський міський голова Богдан Станіславський та представники благодійного фонду "МУВЮкрейн".

Захід став можливим завдяки співпраці Івано-Франківської обласної державної (військової) адміністрації, Коломийської міської територіальної громади та міжнародного благодійного фонду "МУВЮкрейн".

Батьки п"ятьох дітей-сиріт - Віктор Шаповал та Марина Шаповал - прибули у Коломийську міську територіальну громаду з селища Нововоронцовка Херсонської області після повномасштабного вторгнення росії на територію України. Ця сім"я має на меті проживати на території Коломийської громади та очікують влаштування в ДБСТ нових вихованців.

"Переконана, що для кожної дитини важливо рости в гарній та дружній сім"ї. Саме ту любов, яку дають дитині батьки, ніщо не може замінити. Хочу подякувати усім, хто опікується долею дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та бере на себе відповідальність за їх добробут та безпеку. Зараз надзвичайно важлива підтримка всіх ініціатив, зокрема й щодо створення дитячих будинків сімейного типу. Оскільки саме такі сімейні форми виховання дітей відкривають великі можливості для них, - зазначила Людмила Сірко. - Зараз важливо об"єднувати зусилля територіальних громад, благодійних фондів, щоби забезпечити добробут та комфорт проживання дітей у дитячих будинках сімейного типу".

Важливо, що Коломийська міська рада виділила частину приміщення загальною площею 350,4 м.кв для проведення ремонтних робіт та облаштування простору для членів дитячого будинку сімейного типу. Міжнародний благодійний фонд "МУВЮкрейн" здійснив ремонтні роботи, облаштував необхідними меблями кімнати.

Додамо, завдяки співпраці з іншими донорами вдалося забезпечити ДБСТ необхідною побутовою технікою та постільною білизною задля комфортного проживання. Загалом тут облаштовано п"ять житлових кімнат, дві вітальні, прихожу, кухню-їдальню та чотири ванні кімнати.

]]>
Wed, 24 Apr 2024 17:14:00 +0300
Учасники проєкту "Турбота про родину Героя " поділилися враженнями від відпочинку та дякують за нагоду помилуватися природою Карпат http://briz.if.ua/72604.htm http://briz.if.ua/72604.htm 79 рідних наших полеглих захисників з дітками уже взяли участь у новому сезоні нашого проєкту "Турбота про родину Героя". Йдеться про тижневий відпочинок у Карпатах для сімей з дітьми

Про це повідомляє голова обласної державної адміністрації - начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук на своїй сторінці у Facebook.

"Дуже дякуємо за поїздку та яскраві емоції. Ми змогли помилуватися мальовничою природою Карпат та насолодитись чистим гірським повітрям. Вдома дуже важко, адже кожна дрібниця нагадує про чоловіка. Дякуємо, що дбаєте про наші родини", - залишила відгук одна з учасниць проєкту пані Зоряна.

Нагадуємо, що для родин з дітьми передбачено комфортне перебування, харчування та цікава програма дозвілля. Загалом 7 днів незабутніх вражень, позитивних емоцій та якісного відпочинку, що дають можливість емоційно перезавантажитись дорослими та діткам, яким через війну довелось пережити біль втрати.

"Працюємо, щоби в такий складний час бути підтримкою один для одного", - додає очільниця регіону.

]]>
Wed, 24 Apr 2024 17:13:00 +0300
В ОКЛ фахівці з усієї України практикувалися у подоланні нейропатичного болю http://briz.if.ua/72603.htm http://briz.if.ua/72603.htm У суботу, 20 квітня, на базі обласної клінічної лікарні відбулася всеукраїнська Школа ботулінотерапії больових синдромів. Вперше на таку подію з'їхалися фахівці з усієї України, щоби поговорити про нейропатичний біль, його види та як допомогти своїм пацієнтам. Про це повідомляють у КНП "Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради".кн

Учасники мали змогу навчитися вводити препарат під тренерським супроводом керівниці Центру діагностики неврологічної патології Надії Сегін та лікаря Андрія Медицького.

"Хочеться ефективно допомагати своїм пацієнтам, тому практичний досвід тут був дуже важливий, - зазначає учасниця Школи Юлія Карпенюк. - Навчитися власноруч вводити ботулінічний токсин, зрозуміти, що це також і світовий досвід, і доказова база, - це те, чому важливо було присвятити свій час".

Під час навчальної програми Школи йшлося також про лікування хронічної мігрені, хронічного невропатичного та фантомного болю.

]]>
Wed, 24 Apr 2024 17:13:00 +0300
В Івано-Франківську обговорили заходи щодо захисту прав дітей http://briz.if.ua/72602.htm http://briz.if.ua/72602.htm Сьогодні відбувся форум, присвячений захисту прав дітей. Захід організований швейцарською благодійною організацією "Terre des hommes" - Україна. У ньому взяли участь представники влади, громадського сектору, благодійних фондів, спеціалісти служб у справах дітей, фахівці із соціальної роботи, департаменту освіти і науки з різних областей України.

У роботі форуму взяли участь заступниця голови обласної державної (військової) адміністрації Людмила Сірко, представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Євгенія Мнишенко, в.о начальника служби у справах дітей ОДА Марія Євчук, керівник обласного центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді Ростислав Микитюк та регіональна представниця Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" Лариса Підвербецька.

Йшлося про роботу громадського сектору у сфері захисту прав дітей, співпрацю із громадськими організаціями, державними установами задля забезпечення повноцінного захисту прав та добробуту дітей в Україні.

Людмила Сірко подякувати оборонцям за захист України та розповіла про роботу щодо захисту прав дітей у час війни: "Через воєнні дії в нашій країні та втрату близьких діти отримують психологічні травми. Ця війна стала найважчим випробуванням для молодого покоління українців. Органами виконавчої влади, місцевого самоврядування спільно із громадськими організаціями забезпечується надання соціальної, психологічної та гуманітарної допомог. Також на Прикарпатті реалізовуються благодійні проєкти щодо підтримки та захисту дітей. Переконана, що ми завжди повинні об"єднуватися у співпраці задля надання найнеобхіднішої допомоги усім, хто в час війни росії проти України вимушено залишив свої оселі".

Зауважувалося, що проблематика захисту прав дітей є надзвичайно важливим питанням для нашої країни, оскільки діти - наше майбутнє. Івано-Франківська область прийняла більше ніж 150 тисяч переселенців. З них на Івано-Франківщину з інших областей, що заходяться в епіцентрі активних бойових дій, перемістилися 502 дитини із закладів цілодобового перебування, - а це діти, які опинилися у складних життєвих обставинах та діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування. Також із законними представниками: опікунами, піклувальниками, прийомними батьками та батьками-вихователями, патронатними вихователями перемістилися 392 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування. Важливо, що зараз в області проживають 252 із зазначених вище категорій.

Під час зустрічі обговорювали питання надання найнеобхіднішої допомоги для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, реалізовані проєкти швейцарською благодійною організацією "Terre des hommes" щодо психосоціальної допомоги, створення просторів дружніх для дитини у територіальних громадах, а також навчальні простори. Йшлося й про впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров"я "Ти як?" спільно з проектами швейцарської благодійної організацієї "Terre des hommes".

Представники благодійного фонду "Рокада" та СОС "Дитячі містечка" також розповіли про впроваджені проєкти психосоціальної підтримки дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Учасники форуму мали можливість обмінятися досвідом роботи, обговорити важливі аспекти співпраці, ефективні підходи щодо соціального супроводу, покращення практик роботи з цими сім"ями, а також соціального супроводу родин з дітьми, як методу підтримки в умовах війни.

]]>
Tue, 23 Apr 2024 18:32:00 +0300
Житловий район «Manhattan UP» отримав акредитацію від Укргазбанку до участі в пільговій іпотеці єОселя http://briz.if.ua/72601.htm http://briz.if.ua/72601.htm Вибір первинного житла в Івано-Франківську під пільгове державне кредитування стає ще більшим. Компанія blago підписала з Укргазбанком меморандум про співпрацю у рамках програми єОселя, додавши до переліку акредитованих об"єктів ще один ЖК - "Manhattan UP".

"Manhattan UP" - це другий в Івано-Франківській області житловий комплекс від blago на етапі будівництва, який доступний для купівлі в іпотеку. Наймасштабніший район будується на перетині вулиць Левицького та Набережна, в затишному районі недалеко від міського озера. Концепцією проєкту передбачено будівництво 6 великих кварталів із зеленими дворами, підземними паркінгами та інфраструктурою. Компанія планує облаштувати тут сучасний технологічний простір з магазинами, сервісами, школою та садочком. Ексклюзивом житлового району є басейн на даху, який буде реалізовано у кожному кварталі ЖК.

Окрім "Manhattan UP", купити первинне житло за пільговою іпотекою також можливо у ЖК "Family Plaza", що розташований на вул. Ю. Пелеша.

Загалом від моменту дії програми єОселя банки акредитували до участі 37 будівельних компаній та 84 ЖК, які будуються.

Сьогодні blago перша і єдина компанія в Івано-Франківській області, яка має пропозиції первинного житла під єОселя.

]]>
Tue, 23 Apr 2024 18:04:00 +0300
Послуги служби зайнятості для внутрішньо переміщених осіб http://briz.if.ua/72600.htm http://briz.if.ua/72600.htm Зважаючи на усі труднощі та виклики сьогодення, працівники обласної служби зайнятості здійснюють постійний супровід внутрішньо переміщених громадян з метою сприяння їхній зайнятості та швидкій адаптації до нових умов життя.

Так, від початку року за сприяння обласної служби зайнятості вже працевлаштовано 245 внутрішньо переміщених осіб, які на даний час знайшли прихисток на Прикарпатті.

Крім того, 69 осіб з числа внутрішньо переміщених за сприяння служби зайнятості пройшли професійне навчання, 188 осіб були залучені до виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, 5 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 89 внутрішньо переміщених осіб отримали ваучер на навчання, 9 осіб отримали позитивне рішення Державного центру зайнятості щодо надання їм коштів мікрогранту на розвиток або започаткування власної справи.

Станом на 22 квітня 2024 року кількість зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених становить 823 особи.

 Нагадуємо, що при реєстрації в службі зайнятості безробітні громадяни, в тому числі внутрішньо переміщені особи, мають можливість:

 отримати інформаційні та консультаційні послуги, пов"язані з працевлаштуванням;  пройти безоплатне професійне навчання;  отримати ваучер на навчання за однією з 124-ох професій і спеціальностей;  отримати мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу відповідно до урядового проєкту "Власна справа";  взяти участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, в тому числі суспільно корисних роботах.

Крім того, перебуваючи на обліку в службі зайнятості під час воєнного стану, протягом 90 днів громадяни мають змогу отримувати допомогу по безробіттю.

Якщо ви шукаєте роботу, зверніться в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

Консультації з питань пошуку роботи та реєстрації в службі зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії - 066-655-40-33.

Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!

]]>
Mon, 22 Apr 2024 18:06:00 +0300
Людмила Сірко провела нараду із керівниками профільних структурних підрозділів ОВА http://briz.if.ua/72599.htm http://briz.if.ua/72599.htm Сьогодні під керівництвом заступниці голови обласної державної (військової) адміністрації Людмили Сірко відбулася чергова нарада з керівниками профільних структурних підрозділів ОДА, а також територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, де йшлося про проведену роботу та найближчі перспективні плани.

Розпочинаючи нараду, Людмила Сірко зауважила: "Івано-Франківська область - це тилова область, де впроваджується надзвичайно багато дієвих проєктів. У складний воєнний час держава закуповує медичне обладнання задля того, щоби наші лікарі мали можливість надавати воїнам, прикарпатцям та внутрішньо переміщеним людям якісні медичні послуги".

Мовилося про надання реабілітаційних послуг у лікувально-профільних закладах області військовослужбовцям, протезування кінцівок для постраждалих від бойових дій росії проти України та забезпечення їх соціальними гарантіями.

Обговорювали питання виконання державних, обласних програм щодо соціальної підтримки сімей постраждалих, загиблих військовослужбовців у бойових діях, зниклих безвісти , ВПО, а також питання перерахунку пенсій, житлових субсидій Пенсійним фондом України. Наголошувалося на важливості організації роботи щодо оцифрування трудових книжок, електронізації пенсійних справ та загалом цифровізації соціальних послуг.

Розглянули організаційно-правові умови соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема й дітей ВПО з числа цих категорій, надання їм необхідної соціальної, психологічної, юридичної допомог та питання діяльності служб у справах дітей у територіальних громадах. Також йшлося про підтримку дітей з інвалідністю, соціальну роботу із кризовими сім"ями, проведення навчальних тренінгів.

Йшлося й про працевлаштування соціальних працівників у територіальних громадах задля розв"язання життєвих проблем окремих соціальних груп населення, а також організацію обласним центром соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді навчально-тренінгових занять.

Зауважувалося, що важливим також є співпраця обласної державної (військової) адміністрації із міжнародними благодійними організаціями задля допомоги внутрішньо переміщеним людям.

]]>
Mon, 22 Apr 2024 18:05:00 +0300
На Коломийщині визначилися команди, які представлятимуть район у ІІІ обласному етапі масштабного творчого проєкту «Серцем єдиним, ми – Україна!» http://briz.if.ua/72598.htm http://briz.if.ua/72598.htm Про це повідомляє Світлана Онищук на своїй сторінці в Facebook

В районному етапі конкурсу для обдарованої молоді взяли участь 13 команд навчальних закладів Коломийщини, які стали переможцями територіального етапу.

На розгляд компетентного журі кожна з команд-учасниць представила проєкт про Героїв своєї громади, логотип команди та літературно-музичну композицію на патріотичну тематику.

На переконання Світлани Онищук суддям прийняти рішення було непросто, адже діти вражали своїми вміннями та ретельною підготовкою.

Вони володіють мистецтвом слова, вправні у танці та співі, щирі у своїй любові до України та шанують наших захисників.

Отож у підсумку право представити Коломийський район на обласному гала-концерті здобули:

команда Нижньовербізького ліцею ім. Героя України Олександра Кукурби "Три відтінки життя"; команда Коломийського ліцею №5 імені Тараса Шевченка.

Команди, які не пройшли відбір, але мають бажання продемонструвати свої таланти, матимуть таку можливість під час обласного гала-концерту. Для цього згодом буде відкрита спеціальна реєстрація. Тож стежте за новинами.

"Вітаю команди з достойними виступами! Бажаю отримати незабутні враження та позитивні емоції на обласному етапі нашого проєкту "Серцем єдиним, ми - Україна!"" - додає очільниця області.

]]>
Mon, 22 Apr 2024 18:01:00 +0300
Щороку Україна долучається до відзначення Європейського тижня імунізації http://briz.if.ua/72597.htm http://briz.if.ua/72597.htm Попри війну та масштабні руйнування медичної інфраструктури, щеплення в Україні не припиняються навіть у найбільш наближених до лінії фронту територіях.

У 2024 році виповнюється 50 років з початку Розширеної програми імунізації. За даними ВООЗ, в рамках дії програми - вакцини врятували понад мільярд життів у всьому світі.

Почалося все у 1974 році, як місія забезпечити дітей в усіх країнах світу життєво необхідними вакцинами проти 6 потенційно смертельних хвороб: дифтерії, поліомієліту, кашлюку, правця, туберкульозу, кору.

З того часу міністерства охорони здоров'я, України зокрема, та партнери співпрацюють. Завдяки вакцинації ліквідована віспа; географічний ареал дикого поліовірусу скоротився до двох країн; випадки кору, краснухи, туберкульозу, кашлюку, правця та дифтерії різко зменшилися.

В Україні є Національний календар профілактичних щеплень, відповідно до якого кожен може отримати щеплення в медичному закладі безоплатно, а самі вакцини кваліфіковані ВООЗ, безпечні та ефективні. Дотримуючись цього Календаря, людина захищає себе, своїх дітей та громаду від 10 особливо небезпечних хвороб. Тож подбайте про себе та своїх рідних - зробіть щеплення!

]]>
Mon, 22 Apr 2024 18:00:00 +0300
Із хорватськими партнерами обговорили актуальні питання надання психологічної та психіатричної допомоги постраждалим від війни http://briz.if.ua/72596.htm http://briz.if.ua/72596.htm Заступниця голови обласної державної (військової) адміністрації Людмила Сірко зустрілася з партнерами з Хорватії. Захід відбувся за участю професорів Сплітського університету в Хорватії Івана Урліча та Бориса Дроздика (онлайн), Почесного консула Республіки Хорватія в Західному регіоні України Віталія Запухляка, заступниці начальника управління - начальника відділу зовнішніх зв"язків департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Христини Торган, змедичного директора КНП "Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров"я Івано-Франківської обласної ради" Наталі Стрільців.

Йшлося про соціально-психологічну підтримку ветеранів війни, внутрішньо переміщених людей, зокрема, запровадження нових проєктів щодо надання психологічної допомоги, практичні методи роботи обласного клінічного центру психічного здоров"я, лікувальну тактику роботи, практику психотерапевтичної роботи з ветеранами, військовослужбовцями, підбір сучасних препаратів для зменшення враженості симптомів посттравматичного розладів та інше.

Людмила Сірко розповіла про картування ментальних послуг задля надання необхідної психологічної допомоги військовослужбовцям та вестернам війни, заходи соціалізації ветеранів, які повернулися з війни, створення спеціальних робочих місць для людей з інвалідністю І-ІІ груп, а також можливості щодо започаткування власної справи, отримання ваучерів на навчання.

Зауважувалося, що викликів у військові дні є надзвичайно багато, але психосоціальна допомога - це надважливий напрям, над яким необхідно ретельно працювати та комунікувати з міжнародними партнерами науковцями.

Під час зустрічі йшлося про зацікавленість щодо отримання найбільш необхідної інформації щодо досвіду психологічної роботи із верандами війни від закладів охорони здоров"я, мобільних бригад Хорватії, а також важливих наукових досліджень.

Хорватські науковці Іван Урліч та Борис Дроздика розповіли про напрям роботи психіатричної клініки в умовах війни, щоденні наукові напрацювання команди, яка складалася з 32-х фахівців із надання допомоги внутрішньо переміщеним людям, постраждалим від війни та військовослужбовцям. А також про роботу у напрямах групового аналізу, психоаналізу, психодинаміки відновлення та відповідних наукових розробок задля адаптації цих людей до реального життя. Наголошувалося на важливості опрацювання аспектів адаптації цих людей до мирного життя, алгоритми дій відповідно до їх потреб.

Мовилося про вивчення, узагальнення досвіду, кращих практик роботи фахівців з надання соціальної, психологічної та психіатричної допомог в період воєнних дій, підготовку цих фахівців, а також проведення чергових зустрічей задля того, щоби ділитися важливим досвідом організації цієї надзвичайно важливої роботи.

За результатами зустрічі напрацьовуватимуться конкретні пропозиції щодо подальшої співпраці із науковими партнерами з Хорватії, прикарпатськими фахівцями задля реалізації програм із надання всебічної психосоціальної підтримки українцям, які постраждали внаслідок війни.

]]>
Mon, 22 Apr 2024 18:00:00 +0300
Телевізор як став центром кожної вітальні http://briz.if.ua/72595.htm http://briz.if.ua/72595.htm Телевізор вже давно перестав бути просто пристроєм для перегляду телепередач. Завдяки сучасним технологіям, він перетворився на важливий елемент домашньої розважальної системи, що об'єднує різноманітні пристрої та сервіси. В цій статті ми розглянемо, як ефективно інтегрувати ваші улюблені розважальні пристрої через телевізор який можна придбати на сайті за посиланням https://comfy.ua/ua/flat-tvs/podderzhka_videorezhima__8k-7680h4320/, перетворивши його на справжній мультимедійний хаб.

Як вибрати правильний телевізор

Перед тим як інтегрувати пристрої з вашим телевізором, важливо вибрати відповідну модель, яка підтримує всі необхідні функції. На сайті https://comfy.ua/, ви знайдете широкий асортимент сучасних телевізорів, відповідних для будь-яких потреб і бюджетів. Ось декілька критеріїв, на які варто звернути увагу:

Розмір екрану: вибір залежить від розміру кімнати та того, наскільки близько ви плануєте сидіти до екрану; Роздільна здатність: 4K або навіть 8K для найкращої якості зображення; Тип панелі: LED, OLED, або QLED залежно від ваших переваг щодо якості зображення та ціни; Інтерфейси: переконайтеся, що пристрій має достатню кількість HDMI-портів для підключення всіх ваших пристроїв. Ігрові консолі

Інтеграція ігрових консолей, таких як PlayStation, Xbox або Nintendo Switch, з телевізором, є однією з найпопулярніших форм розваг. Для досягнення найкращої якості зображення та звуку рекомендується використовувати HDMI-порти. Багато сучасних телевізорів також підтримують різні ігрові режими, які зменшують затримку введення, забезпечуючи більш плавну гру.

Стрімінгові пристрої

Стрімінгові палки та приставки, такі як Chromecast, Roku, або Amazon Fire TV Stick, дозволяють переглядати величезну кількість контенту з інтернету безпосередньо з вашого пристрою. Вони легко підключаються до HDMI-порту і потребують лише доступ до Wi-Fi. Також багато з них сумісні з голосовими помічниками, що робить пошук та управління контентом ще зручнішим.

Смарт-колонки

Смарт-колонки, такі як Amazon Echo, Google Home або Apple HomePod, можуть слугувати не тільки для управління вашим домом, але й для зв'язку з телевізором. Через них можна керувати відтворенням, регулювати гучність або навіть використовувати як додаткові динаміки для покращення звукового оточення.

Розглянемо основні поради для інтеграції:

Переконайтеся, що всі ваші пристрої сумісні між собою; Використовуйте HDMI для найкращої передачі зображення та звуку; Розгляньте купівлю універсального пульта, це допоможе управляти всіма пристроями з одного місця; Налаштуйте голосове управління якщо ваші пристрої це підтримують.

Інтегруючи різноманітні розважальні пристрої через ваш телевізор, ви отримаєте справжній мультимедійний центр, який зробить ваш досвід перегляду ще більш захоплюючим і зручним.

]]>
Mon, 22 Apr 2024 16:37:00 +0300
Віталій Ільчишин побував з робочим візитом в Австрії http://briz.if.ua/72594.htm http://briz.if.ua/72594.htm Метою поїздки було ознайомлення з розвитком системи поводження з відходами, яка максимально дружня до навколишнього середовища.

Так, заступник голови облдержадміністрації Віталій Ільчишин побував на сортувальних заводах, оглянув сортувальні лінії, компостувальну станцію та полігон, який розташований у місті Гальбенрайн.

Цей полігон став першим в країні, управління яким здійснювалося відповідно до сучасних екологічних норм, а працює він уже майже понад пів століття. Окрім цього, зараз територія полігону озеленена та засаджена рослинами і попри те, що підприємство працює, поруч можуть відпочивати люди.

Свідченням того, що сортування та переробка відходів в Австрії безпечні є близьке розташування житлових будинків до сортувальних заводів. До прикладу, один із них у місті Тайнах.

Понад десятиліття на цьому заводі безперервно здійснюється ретельне сортування відходів на вторинну сировину, що підлягає переробці. Вторинна сировина повторно використовується у виробництві картону та пластмас. Також виробляється паливо для цементної промисловості. Відстань до найближчої житлової забудови від сміттєпереробного заводу становить 150-300 метрів.

Також в рамках поїздки було обговорено питання покращення поводження з відходами в нашій країні.

"Дякуємо почесному доктору Крістіану Чернеру за запрошення та отриманий практичний досвід роботи з відходами!", - йдеться у дописі Віталія Ільчишина.

]]>
Thu, 18 Apr 2024 18:04:00 +0300
Світлана Онищук нагородила переможців обласної олімпіади та конкурсу учнівських творів http://briz.if.ua/72593.htm http://briz.if.ua/72593.htm Понад 170 школярів з усіх куточків Івано-Франківщини взяли участь в обласній олімпіаді "Як ти знаєш Біблію?" та конкурсі учнівських творів на морально-етичну тематику "Бог - Україна - Родина і я".

За підсумками ІІІ етапу обласної учнівської олімпіади та конкурсу визначено 88 переможців, з них дипломами І ступеня нагороджено 10 школярів, ІІ ступеня - 29 та ІІІ ступеня - 49 учасників. Усім дітям вручили грамоти та подарунки. Також було відзначено 78 педагогів, які належно підготували дітей.

Найкращі результати олімпіади "Як ти знаєш Біблію?" показали учні закладів освіти Нижньовербізької, Космацької, Угринівської, Калуської, Переріслянської, Снятинської територіальних громад.

А в конкурсі учнівських творів "Бог-Україна-Родина і я" найкращими авторами стали вихованці закладів освіти Солотвинської, Яблунівської, Тлумацької ТГ.

"Відрадно, що наше молоде покоління цікавиться та вивчає Святе Письмо. Слова вдячності педагогам, які долучаються до духовного виховання дітей", - йдеться у дописі керівниці області у Facebook.

]]>
Thu, 18 Apr 2024 18:02:00 +0300
Понад 4,3 млн гривень грантової допомоги отримало Прикарпаття на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства http://briz.if.ua/72592.htm http://briz.if.ua/72592.htm 4,3 мільйони гривень виплатили агропідприємствам Івано-Франківщини у рамках урядової грантової програми підтримки малого та середнього бізнесу єРобота. Гроші будуть спрямовані на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства.

З початку дії програми в Україні виплачено грантових коштів усього 824 111 740,66 грн. 187 суб"єктам господарювання. Для розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства виплачено гранти 147 суб"єкту господарювання на суму 616 761 744,66 грн, в тому числі повністю отримали кошти 130 господарств, з яких:у 2022 році виплачено грантових коштів для розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства на суму 34 290 894,44 грн;у 2023 році виплачено грантових коштів для розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства на суму 502 860 950,22 грн;у 2024 році виплачено грантових коштів для розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства на суму 79 609 900,00 грн. Для розвитку тепличного господарства виплачено кошти 40 суб"єктам господарювання на загальну суму 207 349 996,00 грн., повністю отримали кошти 40 тепличних господарств, в тому числі:у 2022 році на суму 14 023 370,00 грн.у 2023 році на cуму 153 826 626,00 грн.у 2024 році на cуму 39 500 000,00 грн. 

]]>
Thu, 18 Apr 2024 17:58:00 +0300
Від початку року понад 900 прикарпатців взяли участь у суспільно корисних роботах http://briz.if.ua/72591.htm http://briz.if.ua/72591.htm Від початку запровадження на Прикарпатті суспільно корисних робіт в рамках урядового проєкту "Армія відновлення" за період з 03.03.2023 по 18.04.2024 Івано-Франківською обласною службою зайнятості укладено 358 договорів на суспільно корисні роботи, до яких залучено 2124 особи з числа зареєстрованих безробітних, в тому числі 285 внутрішньо переміщених людей.

Найчастіше безробітних Івано-Франківщини залучають до виконання таких видів суспільно корисних робіт, як надання допомоги населенню, насамперед людям з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам середовища; заготівля дров для опалювального сезону; ремонт і будівництво житлових приміщень; надання послуг в пунктах незламності; роботи, пов'язані з підтриманням громадського порядку; організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій; роботи з підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням та їх експлуатації.

З 1 січня 2024 року Івано-Франківською обласною службою зайнятості укладено вже 147 договорів на суспільно корисні роботи, до виконання яких залучено 920 людей, в тому числі 174 переселенці.

Нагадаємо, що основна мета організації та проведення таких робіт - це задоволення потреб Збройних сил України, інших військових формувань та сил цивільного захисту у зв"язку з військовою агресією з боку російської федерації проти України, забезпечення функціонування економіки та системи забезпечення життєдіяльності, в тому числі соціально незахищених верств населення.

До суспільно корисних робіт залучаються зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені, та працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств, за домовленістю з керівниками. Також до участі в суспільно корисних роботах можуть долучатися незайняті переселенці працездатного віку з числа застрахованих, котрі не мають статусу зареєстрованого безробітного.

    На період участі у суспільно корисних роботах з безробітними укладається строковий трудовий договір. Оплата праці здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов"язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та не може бути нижчою, а також не може перевищувати півтора розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на дату її нарахування.

Працівники обласної служби зайнятості і надалі продовжують активну роботу щодо залучення до суспільно корисних робіт ще більшої кількості працездатних людей з числа безробітних, що перебувають на обліку в службі зайнятості, адже організація та проведення суспільно корисних робіт в умовах сьогодення - це не лише додатковий дохід для працездатних громадян, а й вагомий внесок на підтримку економіки країни.

Якщо у вас виникають будь-які питання щодо укладання договору на проведення суспільно корисних робіт, зверніться до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні дані за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

]]>
Thu, 18 Apr 2024 17:57:00 +0300
Програма «Обмін квартир» від blago: ви нам старе житло, а ми вам – нове! http://briz.if.ua/72590.htm http://briz.if.ua/72590.htm Компанія blago розробила спеціальну програму обміну квартир, яка допоможе апгрейднути ваш дім, обмінявши вторинку на первинку. Приваблива пропозиція? Тоді розповідаємо про умови програми. "Обмін квартир" - це нова послуга купівлі-продажу нерухомості, розроблена blago. Компанія об"єднала процедури продажу та купівлі різних квартир в одну послугу, звівши всі кроки в декілька етапів. Це значно простіше та вигідніше, ніж окремо продавати наявне житло, а потім купувати інше.

Які переваги програми "Обмін квартир"?

 Найкращі в місті пропозиції житлової нерухомості від компанії з перевіреною репутацією та надійністю - blago.  Найбільший вибір ЖК у різних локаціях Івано-Франківська.  Можливість інвестувати в нові проєкти blago.  Сучасне технологічне житло з розвиненою інфраструктурою.  Інвестиційно привабливий ліквідний актив, вартість якого лише росте.  Повний юридичний та документальний супровід.  Швидке оформлення.

Для кого підходить програма "Обмін квартир"? Нова послуга blago доступна кожному, хто має у своїй власності вторинне житло. Вона буде вигідною для тих, хто:

 Здає в оренду старе житло по невисокій ціні, а хоче мати під здачу сучасну новобудову.  Отримав житло у спадок і не планує в ньому жити.  Хоче покращити свої житлові умови.  Слідкує за трендами у будівництва і прагне жити сучасно.  Мріє про квартиру в новобудові, але не хоче займатися самостійним пошуком покупця для свого житла.

Час апгрейднутись? Зробіть це з blago!

Залишайте заявку на консультацію на сайті: https://blagodeveloper.com/  

]]>
Wed, 17 Apr 2024 21:49:00 +0300
Світлана Онищук відзначила переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» http://briz.if.ua/72589.htm http://briz.if.ua/72589.htm У час війни професія вчителя вимагає неабияких зусиль і нових підходів до організації навчального процесу. А ще перед педагогами важливе завдання - зберегти покоління, яке надалі формуватиме майбутнє нашої держави.

Сьогодні на Прикарпатті відзначили кращих вчителів, котрі перемогли у першому турі Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2024". Також відзначили педагогів, які посіли ІІ та ІІІ місця. Переможців привітала голова обласної державної адміністрації - начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

"В умовах сьогодення місія вчителів - навчати, прививати любов до науки та виховувати справжніх патріотів своєї країни, - зазначила керівниця області. - І попри численні виклики, нашим вчителям це добре вдається".

Варто зазначити, що 53 педагоги змагалися у чотирьох номінаціях: географія, образотворче мистецтво, українська мова та література і фізика.

Перемогу у номінації "Географія" здобула Віра Візнович, вчитель географії Рожнятівського ліцею Рожнятівської селищної ради. У номінації "Образотворче мистецтво" перше місце виборола Мар'яна Гаврилюк, вчитель образотворчого мистецтва Надвірнянського ліцею № 3 Надвірнянської міської ради. Кращою у номінації "Українська мова та література" стала Оксана Логуш, вчитель української мови та літератури Калуського ліцею № 10 Калуської міської ради, а у номінації "Фізика" - Юрій Оробець, вчитель фізики Снятинського ліцею "Інтелект" Снятинської міської ради Коломийського району.

Додамо, що фінальний етап другого туру Всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2024" цьогоріч проведуть з 12 до 18 травня у чотирьох містах України.

"Маємо пам"ятати, тоді, коли українські військові на передовій виборюють у запеклих боях вільне майбутнє України, педагоги виховують та навчають наступні покоління, які будуть розбудовувати нашу державу після війни. Дякую нашим вчителям за їхню працю! Наснаги, сили та енергії кожному, чиє покликання навчати", - підкреслила очільниця Прикарпаття.

]]>
Wed, 17 Apr 2024 17:45:00 +0300