Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Горілка в малих дозах - ліки. Пиво - знущання.

Від ЄБРР вимагають не давати кредиту Україні для модернізації старих ядерних реакторів - Радіо Свобода


8 Грудня 2012 p.

 

Міжнародні та українські екологічні організації протестують проти модернізації старих ядерних реакторів. Вони просять використати відведені кошти на закриття цих станцій і пропонують розвивати альтернативні види енергії. Втім, у парламенті вважають, що без відновлюваної енергетики Україна проживе, а от без атомної – ні, - говорить Радіо Свобода
 
У п’ятницю європейські активісти організації «Ґрінпіс» разом із представниками українських екологічних організацій виступили із закликом до Європейського банку реконструкції та розвитку не фінансувати старі українські атомні станції. Свої звернення вони вивісили на стінах будівлі ЄБРР та будинку навпроти. Під час акції вони передали листа представникам ЄБРР із вимогами фінансувати закриття реакторів, а не модернізувати їх.
 
Активістка «Ґрінпіс» із Австрії Юта Матишек сподівається, що керівництво банку зробить вірні висновки і не допустить посилення ядерної загрози в країні, над якою й досі нависає тінь Чорнобильської трагедії.


«В Україні багато можливостей енергозбереження. Після «Фукусіми» кожен мав би бути проти ядерної енергетики, тому що цей випадок довів, що в кожній країні використання ядерних реакторів може призвести до жахливих аварій» – каже австрійка.
 
А виконавчий директор Національного екологічного центру України Юрій Урбанський зазначив:
 

 «Наша обов’язкова вимога – умовою кредиту має бути невикористання реакторів у надпроектний термін».
 
ЄБРР не ухвалюватиме поспішних рішень – Антон Усов
 
Старший радник ЄБРР у Києві Антон Усов поспішив запевнити учасників, що банк не буде ухвалювати необміркованих рішень і фінансувати небезпечний проект.


«Ми говоримо про різні типи реакторів: РМБК і ВВЕР. Реактори типу РМБК знімаються з експлуатації без обговорень. Всі реактори пройшли так званий стрес-тест Міжнародного агентства ядерної енергії, і, звісно, Європейський банк, перш ніж ухвалити якесь рішення з цього приводу, буде консультуватися зі спеціалістами. Безумовно, якщо ми побачимо, що якісь моменти не відповідатимуть кращій існуючій міжнародній практиці, ні про яке фінансування й мови бути не може».
 
Співробітник Національного екологічного центру України Олексій Пасюкстверджує, що відмова від атомної енергетики зробила б Україну менш залежною від Росії. «Бо все паливо, яке ми отримуємо – від Росії», – каже він.
 
«Україна продовжує вкладати в атомну енергетику в той самий час, коли за менші кошти вона могла б отримати значно більше, якби вкладала в енергоефективність і просто зменшувала витрати на енергію», – вважає екологічний активіст.
 
Українці не зможуть прожити без атомної енергії – парламентар
 
Втім, заступник парламентського Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Микола Романюк стверджує, що в Україні поки що немає місця для альтернативної енергетики, і відмовитись від атомної енергетики просто неможливо.

Якщо ми зупинимо атомну енергетику, в нас взагалі дефіцит буде електричної енергії майже в 30 відсотків

Микола Романюк


«Якщо ми зупинимо атомну енергетику, в нас взагалі дефіцит буде електричної енергії майже в 30 відсотків. Наше населення не готове платити за «зеленим» тарифом. Так, це модно, перспективно, але він в три, навіть в чотири рази дорожчий, ніж звичайний тариф», – наголошує Романюк.
 
Енергетичного експерта Олександра Тодійчука не дивує така заява народного депутата, оскільки в Україні звикли подавати атомну енергетику як панацею від всіх бід, які є в енергетиці.
 
«Я стою на інженерних принципах в цьому питанні: якщо автомобіль проїздив 10 років, то навіть якісний капітальний ремонт не зменшить кількість можливостей відмови агрегатів чи двигуна», – порівнює Тодійчук.
 
Українці не здогадуються, що платять за припинення роботи АЕС
 
Експерт також зауважив, що більшість українців і не підозрює, що влада від них приховує.
 
«У всьому світі в тарифі на енергію, вироблену на атомних станціях, є складова на припинення діяльності атомних блоків, на утилізацію їх радіоактивних частин. Це великі кошти. В нас певні кошти вкладені, але вони, як правило, не за призначенням використовуються. Уряд використовує їх на свій розсуд», – зазначає Олександр Тодійчук.
 
Сам же експерт більше вірить в альтернативну енергетику і зауважує, що за прогнозами світових експертів, відновлювана енергія вирівняється у собівартості з традиційною приблизно у 2017 році.

 

Джерело: Радіо Свобода


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 770
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Травень
2024
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців